Netradiční fotbalový turnaj, 18.6.2017

V neděli 18. 6. 2017 od 12 hodin proběhl v areálu Městského fotbalového klubu ve Frýdku-Místku již druhý ročník fotbalového turnaje o pohár spolku Házíme lano. Organizátorem celé akce byl spolek Házíme lano ve spolupráci se Studentským dobrovolnickým klubem ADRA a Městským fotbalovým klubem Frýdek-Místek.  Turnaje se tento rok zúčastnilo celkem 8 týmů - čtyři v kategorii mladších a čtyři v kategorii starších. Vítězem kategorie mladších (dva týmy dětí z lokality ulice Míru, tým z dětského domova z Frýdku-Místku a tým dětského domova z Čeladné) se stal tým kluků z dětského domova z Frýdku-Místku s názvem Doktoři z počátků, přičemž z tohoto týmu byl vybrán i nejlepší hráč kategorie mladších Viktor Kováč. V kategorii starších se zúčastnili dva týmy z ulice Míru, tým členů a podporovatelů spolku Házíme lano a jeden tým kluků z deváté ZŠ z Frýdku-Místku. Tým 9 ZŠ s názvem FC Barcelona nakonec v kategorii starších zaslouženě zvítězil a nejlepším hráčem v této kategorii byl zvolen Nikolas Bongilaj z týmu kluků z ulice Míru. Turnaj sledovalo i několik desítek fanoušků. Všichni účastníci si odnesli diplom a sladkou odměnu. Celý turnaj se velice vydařil, organizátoři byli rádi, že se po deštivé sobotě umoudřilo počasí a tak se v slunečném nedělním odpoledni mohla na stadionu ve stovkách odehrávat fotbalová klání plná nasazení a emocí. Turnaj byl pro děti nejenom možností jak si zahrát fotbal proti různým týmům z oblasti Frýdecko-Místecka, ale pro většinu z nich hlavně nezapomenutelným zážitkem.